در این مقاله قصد داریم تا در باب کاریابی در عمان و به ویژه کاریابی ایرانیان در عمان بپردازیم. با مسائلی در این مورد آشنا شویم.

مقدمه

کاریابی در عمان و مهاجرت به این کشور از جمله مسائلی است که چندین سال است مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشورهای خارجی قرار گرفته است.

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را داشته باشند معمولا کشورهای اروپایی و یا آمریکای شمالی را به عنوان مقصد خود در نظر می گیرند. اما در چندین سال اخیر کشورهای عربی همانند عمان نیز به این جمع اضافه شده اند.

عمان از جمله کشورهایی است که به سبب درآمد غنی خود از استخراج و فروش نفت و گاز در منطقه، پیشرفت مناسبی را نسبت به کشورهای مشابه داشته است.

همین امر موجب رونق اقتصاد عمان گشته است و در این بین نیز برخی از افراد به فکر کاریابی در عمان و کسب درآمد در این کشور افتاده اند. هر چند که توصیه ی ما در وهله ی اول برای مهاجرت و کاریابی در عمان مشورت و همکاری با شرکت های مهاجرتی می باشد.

اما مطالعه ی این مقاله می تواند شما را با کلیاتی در این مورد آشنا سازد. تا معیاری برای سنجش مهاجرت به عمان و یا کشورهای اروپایی در دست داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست مهاجرت چشم پزشک به عمان دیدن کنید.

فهرست عناوین

  1. کاریابی در عمان چگونه امکان پذیر است؟
  2. شرایط به دست آوردن ویزای کاری کشور عمان
  3. کار کردن در عمان و عمده تخصصات مورد نیاز این کشور

کاریابی در عمان چگونه امکان پذیر است؟

کاریابی در عمان چگونه امکان پذیر است؟
کاریابی در عمان چگونه امکان پذیر است؟

اشتغال در کشور عمان برای افرادی که از سایر کشورها وارد عمان می شوند در مقایسه با شهروندان عمانی نسبتا سخت است.

 افرادی که ساکن کشورهای خارجی می باشند و قصد دارند تا در عمان شغلی مناسب برای خود پیدا کنند از دو روش برای کاریابی در عمان می توانند استفاده کنند.

روش اول ثبت رزومه و توانایی های شغلی در زمینه ای خاص می باشد که این ثبت باید در سایت های کاریابی عمان صورت پذیرد.

بدین سبب در صورتی که کارفرمایی با توجه به شرایط فرد، قصد به کار گیری چنین فردی را داشته باشد. می تواند از طریق ارائه ی درخواست و جاب آفر برای جذب فرد و به کارگیری او در کشور عمان اقدام کند. روش دوم اما بر خلاف روش اول می باشد.

در چنین حالتی، کارفرمایان عمانی تخصصات مورد نیاز خود را در زمینه های مختلف ارائه می دهند. فرد متقاضی می تواند با توجه به این تخصصات برای استخدام شدن خود تحت نظر کارفرما اقدام کند.

هر دو روش مذکور از طریق مراجعه به موسسات و سایت های کاریابی عمانی امکان پذیر می باشد. سایت هایی همانند jobz.pk، bayt، GBN، oxygen oman و …. از جمله سایت ها و موسسات معتبر برای کاریابی در عمان محسوب می شوند.

البته این نکته نیز باید ذکر شود که دولت عمان معمولا به افرادی اجازه ی کار کردن در کشور را می دهد که تخصص و توانایی آن ها در بین شهروندان عمانی یافت نگردد.

به همین منظور افرادی که برای انجام کارهای ساده و غیر تخصصی برای مهاجرت به کشور عمان اقدام کنند، نمی توانند ویزای کار در عمان را از سفارت این کشور دریافت کنند.

شرایط به دست آوردن ویزای کاری کشور عمان

شرایط به دست آوردن ویزای کاری کشور عمان
شرایط به دست آوردن ویزای کاری کشور عمان

برای کاریابی در عمان و به دست آوردن ویزای کاری این کشور، شرایط و قوانین خاصی از جانب دولت عمان در نظر گرفته شده است. که تمامی افراد متقاضی مهاجرت کاری به کشور عمان باید این شرایط را داشته باشند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

اولین و یکی از مهم ترین شروط صدور ویزای کاری برای افراد همان طور که گفته شد. فعالیت تخصصی در زمینه ای خاص می باشد به گونه ای که فعالیت چنین فردی مورد نیاز کشور عمان بوده باشد.

در این کشور نیز فردی با تخصص و توانایی متقاضی صدور ویزا یافت نشود. شرط بعدی، داشتن شرایط عمومی پذیرش مهاجران در کشور عمان می باشد.

دولت عمان برای پذیرش هر دسته از مهاجرانی که وارد این کشور می شوند، شرایط خاصی را تعیین کرده است که متقاضیان مهاجرت به عمان باید این شرایط را داشته باشند.

مواردی همچون احراز هویت، تسلط به دو زبان انگلیسی و عربی، عدم سوء پیشینه و….. از جمله ی مهم ترین شرایط عمومی برای پذیرش مهاجر در کشور عمان تلقی می شود.

علاوه بر این دو مورد، افرادی که قصد دارند تا با اخذ ویزای کاری به کشور عمان وارد شوند باید مدارکی را ارائه دهند. که دلالت بر تخصص و مهارت آن ها در زمینه ای خاص داشته باشد و جاب آفر رسمی از سوی کارفرما نیز به آن ضمیمه شده باشد.

یکی از اصلی ترین اصول کاریابی در عمان داشتن جاب آفر رسمی و قانونی از یک کارفرمای عمانی می باشد. این جاب آفر برای افرادی که با عنوان مهاجرت کاری وارد کشور عمان می شوند، حکم صدور ویزای کاری را خواهد داشت.

کار کردن در عمان و عمده تخصصات مورد نیاز این کشور

کار کردن در عمان و عمده تخصصات مورد نیاز این کشور
کار کردن در عمان و عمده تخصصات مورد نیاز این کشور

شروع فعالیت شغلی در کشور عمان را می توان مسیری به سوی پیشرفت و به خصوص پیشرفت اقتصادی دانست. ریال عمان به عنوان یکی از پر ارزش ترین واحدهای پولی در جهان شناخته می شود که درآمد با این واحد پول می تواند بسیار سودمند و مفید باشد.

علاوه بر این، شرایط عمومی کشور عمان به گونه ای است که در این کشور علاوه بر داشتن درآمد از طریق اشتغال، امکان سرمایه گذاری و تجارت نیز وجود دارد و افراد می توانند در مدت اقامت موقت خود در این کشور درآمد مناسبی را از این طریق به دست آورند.

کشور عمان از جمله کشورهایی است که بیش از نود درصد بودجه ی خود را از طریق فروش و استخراج نفت و گاز تامین می کند.

این امر بدین معنی است که افراد فعال در چنین زمینه هایی می توانند به راحتی برای کاریابی در عمان اقدام کرده و در مدت کوتاهی در این کشور مشغول به فعالیت شوند.

 البته فعالیت در زمینه ی صنایع نفتی بدین معنی نیست که افراد متخصص در سایر زمینه ها امکان اشتغال در این کشور را ندارند. بلکه از آن جایی که عمان کشوری ثروتمند با امکانات بسیار می باشد، فرصت های متنوعی برای افرادی با تخصصات گوناگون در این کشور وجود دارد.

در ادامه ی این بخش از مقاله قصد داریم تا با برترین فرصت های شغلی در کشور عمان و نیازهای شغلی این کشور آشنا شویم. آشنایی با این موارد می تواند موجب شود تا شما به راحتی بتوانید با توجه به تخصص خود برای مهاجرت به کشور عمان و یا کشوری غیر از آن تصمیم گیری کنید.

اطلاعاتی که در ادامه ارائه می گردد نسبتا اجمالی می باشد. بهتر است برای کسب اطلاعات تکمیلی با مشاوران و کارشناسان شرکت های مهاجرتی در این زمینه مشورت نمائید.

پیشنهاد می کنیم از پست آرایشگری در عمان دیدن کنید.

مهندسی صنایع مرتبط با نفت و گاز
مهندسی صنایع مرتبط با نفت و گاز

عمان و بسیاری از کشورهای عربی، استخراج نفت و گاز و فروش آن را به عنوان منبع اصلی درآمد خود در نظر دارند. همین امر موجب شده است تا سرمایه گذاری های عظیمی برای جذب و به کارگیری افراد متخصص در این زمینه صورت پذیرد.

کشور عمان نیز از جمله کشورهایی است که از افراد متخصص در حوزه ی نفت و گاز و صنایع مرتبط با آن ها استقبال خوبی به عمل می آورد. کاریابی در عمان با داشتن تخصصی خاص در زمینه ی صنایع مرتبط با نفت و گاز، امری بسیار سهل و آسان به حساب می آید.

درآمد مهندسین و متخصصین حوزه های مربوطه در کشور عمان جزو بالاترین درآمدهای شغلی در کشور عمان شناخته می شود. علت آن نیز وابسته بودن کشور عمان به این طیف از صنایع می باشد.

همچنین دولت عمان برای تشویق افراد فعال در این زمینه و جذب و به کارگیری چنین افرادی، حقوق و مزایای فراوانی را در نظر گرفته است. که موجب می شود تا افراد بسیاری برای فعالیت در صنایع مرتبط با نفت و گاز در کشور عمان اقدام کنند.

در برخی از موارد ممکن است تخصص افراد در زمینه ی مربوطه به گونه ای باشد که موجب گردد تا برخی از ملزومات مهاجرت کاری به کشور عمان برای چنین فردی در نظر گرفته نشود.

به همان اندازه که چنین افرادی درآمد و مزایای فراوان و با کیفیتی در کشور عمان دارند. به همان میزان نیز دولت این کشور انتظار کار از افراد فعال در این زمینه دارد.

ممکن است برخی از این افراد به سبب کم کاری در زمینه ی تخصصات خود از کار در این کشور محروم گشته و ویزای کاری چنین افرادی ابطال گردد.

کادر درمان و پزشکی
کادر درمان و پزشکی

شاید بتوان گفت بسیاری از کشورهای جهان که اکثر آن ها نیز در قاره ی آسیا قرار گرفته اند به نیروی انسانی در زمینه ی درمان و پزشکی نیاز دارند.

کشور عمان نیز از جمله کشورهایی است که از مهاجرت کادر درمانی بیمارستان ها و به ویژه پزشکان و متخصصان مختلف استقبال خوبی به عمل می آورد.

 کاریابی در عمان برای پزشکان و فعالان عرصه ی سلامت توسط موسسات و سایت های مختلف کاریابی صورت می پذیرد. جاب آفرهای مختلفی با پیشنهادات کاری مناسب برای چنین افرادی در کشور عمان یافت می شود.

افرادی که قصد دارند تا به عنوان یک پزشک و یا کادر درمان وارد کشور عمان شوند. باید توجه داشته باشند که برای فعالیت در کشور عمان باید شرایط عمومی پذیرش مهاجر در این کشور را داشته باشند.

از سویی دیگر نیز تمامی مدارک مرتبط با اخذ مدرک و همچنین رزومه ی کاری خود را به صورت کامل به کارفرمای خود ارائه دهند. تا در صورت توافق و ارسال جاب آفر از سوی کارفرما، سفارت عمان ویزای کاری این افراد را صادر کند.

کاریابی برای افراد دارای تخصص پزشکی و یا پرستاران عمومی و تخصصی در کشور عمان از سوی شرکت های مهاجرتی نیز امکان پذیر می باشد.

به همین سبب توصیه می کنیم در صورتی که شما نیز قصد دارید تا با این عنوان در کشور عمان فعالیت کنید. با چنین شرکت هایی برای یافتن جاب آفر عمانی و انجام امور مهاجرتی همکاری نمائید.

علت این امر تجربه ی کاری شرکت های مهاجرتی در بحث مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی می باشد. ممکن است در کنار مطالعه این مقاله، مطالعه مهاجرت پرستاری به عمان نیز به افزایش اطلاعات شما کمک کند.

هتلداری و مهمانداری
هتلداری و مهمانداری

کشور عمان به عنوان یکی از توریستی ترین کشورهای عربی در منطقه شناخته می شود. که هر ساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف جهان به قصد تفریح و سکونت وارد عمان می شوند.

بررسی آمار میزان توریست های سالیانه ای که از کشورهای مختلف وارد عمان می شوند. کافیست تا به اهمیت هتلداری در این کشور پی ببریم.

همچنین به دلیل رفت و آمد زیاد به کشور عمان به سبب بازدید و یا تجارت، خطوط هوایی این کشور نیز نسبتا پر رونق می باشد. همین امر زمینه را برای حضور مهمانداران خبره فراهم می کند.

در هر دو حالت، کشور عمان از افراد با استعداد و دارای رزومه در هر یک از این امور برای ورود به کشور خود استقبال می کند. همین امر کاریابی در عمان را برای چنین افرادی آسان کرده است.

جاب آفرهای مرتبط با مهمانداری و هتلداری جزو عمده ترین پیشنهاداتی هستند که در سایت های کاریابی عمان می توان با آن ها برخورد کرد. تعداد جاب آفرهای موجود در این زمینه موجب شده است تا پیشنهادات مختلفی در این زمینه را از سوی کارفرمایان عمانی شاهد باشیم. که موجب می شود تا تصمیم گیری دقیق در این مورد کمی سخت شود.

شما می توانید برای مشورت و کسب اطلاعات جزئی تر در این مورد با مشاوران شرکت های مهاجرتی مشورت نموده و اطلاعاتی مناسب در این زمینه را به دست آورید.

لطفا از پست هزینه ی زندگی در عمان دیدن کنید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

کشور عمان از جمله کشورهای مطرح در منطقه می باشد که به سبب درآمد مناسب این کشور از استخراج و فروش فراوان نفت و گاز، زمینه برای پیشرفت این کشور هموارتر گشته است.

در دهه ی اخیر، سیاست های دولت عمان به گونه ای بوده است که توجه افراد را برای مهاجرت به این کشور جلب می کند. همین امر را می توان یکی از اصلی ترین علل پیشرفت این کشور دانست.

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد کاریابی در عمان بحث کرده و مطالبی را مطرح نمائیم. آنچه که در اینجا حائز اهمیت است، مشورت با متخصصان و افراد صاحب نظر پیش از هرگونه اقدام برای کاریابی در عمان می باشد.

 از رو توصیه ی ما برای افراد متقاضی کاریابی در این کشور، مشورت و همکاری با شرکت های مهاجرتی فعال در این زمینه می باشد.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *