در این مقاله به بررسی مهاجرت پرستاری به عمان می پردازیم و شما را با شرایط آن آشنا می کنیم ما را تا انتها همراهی کنید.

مقدمه

مهاجرت پرستاری به عمان در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. عمان به عنوان‌ یکی از محبوب ترین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای پرستاری به شمار می آید. افراد می توانند در حین زندگی در آن پیشرفت زیادی داشته باشند.

 شاید تعجب کنید که چرا امروزه این همه پرستار به عمان نقل مکان می کنند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عمان از نظر بهداشتی و درمانی پیشرفت زیادی داشته و از همه کشورها پرستار پذیرفته است.

ایران نیز یکی از کشورهایی محسوب می شود که عمان از آن پرستاران زیادی را به خود جذب کرده است. به طور کلی، توسعه و رشد سیستماتیک پرستاری حرفه ای در عمان از دهه 1970 آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد.

 در ادامه قصد داریم مطالب جامع و مفیدی در مورد مهاجرت پرستاری به عمان در اختیار شما قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله آرایشگری در عمان را مطالعه کنید.

فهرست عناوین:

  1. دلیل مهاجرت پرستاری به عمان
  2. کار پرستاری در عمان چه وضعیتی دارد؟
  3. شرایط شغل پرستاری در عمان چیست؟
  4. چگونه پرستار در عمان استخدام می شود؟
  5. ارائه چه مدارکی برای مهاجرت پرستاران به عمان لازم است؟
  6. جستجوی کار در عمان برای پرستاران چگونه انجام می شود؟
  7. پرستاران در عمان چقدر درآمد کسب می کنند؟
  8. هزینه زندگی در عمان چقدر است؟
  9. آیا خانواده پرستار می توانند با آنها به عمان مهاجرت کنند؟
  10. سخن پایانی

دلیل مهاجرت پرستاری به عمان

دلیل مهاجرت پرستاری به عمان
دلیل مهاجرت پرستاری به عمان

در سال های اخیر متقاضیان زیادی برای مهاجرت پرستاری به عمان وجود داشته است، اما چرا؟ کشور عمان در جنوب ایران قرار دارد و با ایران مرز آبی مشترک دارد. عربی زبان رسمی این کشور است، اما اکثر مردم عمان انگلیسی صحبت می کنند.

در حال حاضر ریال عمان با ارزش تقریبی 2.60 دلار به عنوان سومین ارز گران جهان شناخته می شود. امنیت در این کشور آسیایی بسیار بالاست و سیاست خارجی عمان به گونه ای است که به طور تقریبی با همه کشورهای دنیا روابط مسالمت آمیز دارد.

حال باید بررسی کنیم پرستاری در عمان چه مزایایی دارد؟ با توجه به مراکز درمانی و بیمارستان های مدرن بسیاری که در عمان ساخته شده است، نیاز به پرستار و ماما در عمان روز به روز در حال افزایش است.

از نظر ما می توان گفت عمان بهترین مکان برای مهاجرت پرستاران در آسیا است.

 پرستاری یکی از مشاغل مهم در هر جامعه ای است و بدون آن سلامت جامعه در خطر خواهد بود. نزدیکی به ایران، درآمد بالا، امنیت خوب و محیط مساعد برای رشد و توسعه را می توان از بارزترین دلایل مهاجرت پرستاری به عمان نام برد.

در سال‌های اخیر، کار در بخش سلامت و تندرستی در عمان رونق داشته و به دلایل ذکر شده، مهاجرت متخصصان بهداشت به عمان افزایش یافته است.

حال می خواهیم وارد جزئیات پرستاری در عمان شویم، می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به عمان با مشاوران معتبرترین شرکت های مهاجرتی تماس بگیرید.

پیشنهاد می کنیم از پست کاریابی در عمان دیدن کنید.

کار پرستاری در عمان چه وضعیتی دارد؟

کار پرستاری در عمان چه وضعیتی دارد؟
کار پرستاری در عمان چه وضعیتی دارد؟

حال می خواهیم وضعیت کار پرستاران در عمان را بررسی کنیم. بیایید ببینیم بازار کار پرستاری در عمان چگونه است؟

آیا می توانید تمام نیازهای زندگی خود را با یک کار پرستاری در عمان پاسخ دهید؟
همانطور که قبلا ذکر شد، ارزش بالای پول عمان یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت مردم به این کشور است. یکی از مهم ترین عواملی که قبل از مهاجرت به کشور دیگری باید در نظر گرفته شود، نرخ بیکاری کشور مورد نظر است.

شاخص بیکاری عمان در سال 2021 3.3 درصد است و آمار نشان می دهد که نرخ بیکاری در عمان بسیار پایین است.

بنابراین، با مهارت و تخصص خود می توانید به آنچه می خواهید و دوست دارید برسید.
لازم به ذکر است که عمان آرزو دارد قوی ترین کشور در بخش سلامت در خاورمیانه باشد. بر اساس برآوردها، عمان نیاز به جذب پزشکان و پرستاران مهاجر بیشتری تا سال 2040 دارد.

حقوق و درآمد کادر درمان از قبیل پزشکان، پرستاران، ماماها و غیره در عمان بیشتر از سایر مشاغل در کشورهای حوزه خلیج فارس است.

شرایط شغل پرستاری در عمان چیست؟

شرایط شغل پرستاری در عمان چیست؟
شرایط شغل پرستاری در عمان چیست؟

آزمون پرومتریک عمان: آزمون پرومتریک پرستاری عمان به زبان انگلیسی برگزار می شود و سطح مهارت و دانش شما را اندازه گیری می کند. برای شرکت در آزمون پرومتریک عمان به غیر از عمان می توانید به ترکیه، امارات، کویت، قطر و بحرین نیز بروید.

تسلط به زبان انگلیسی: انگلیسی زبان دوم عمان است. بنابراین یکی از مهم ترین الزامات مهاجرت پرستاری به عمان توانایی صحبت به زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با افراد جامعه است.

مدرک دانشگاهی معتبر: ناگفته نماند یکی از مهم ترین شرایط استخدام پرستار در عمان داشتن مدرک دانشگاهی است. شما باید حداقل مدرک لیسانس را در رزومه خود داشته باشید.

سن متقاضی کار: برای حقوق پرستاری در عمان محدودیت سنی وجود ندارد به این معنی که پرستاران می توانند تا یک سال به این کشور مهاجرت کنند. اما باید بدانید که بهترین سن برای یک پرستار در عمان 46 سالگی است.

لطفا از پست ویزای کانادا چقدر طول میکشه دیدن کنید.

به عبارت دیگر، پرستاران بین 25 تا 46 سال بیشتر مورد پذیرش قرار می گیرند.

سابقه کار: سابقه کار برای پرستاری در عمان امری بدیهی است و باید مدارک مربوطه را ارائه دهید. شما باید حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشید، در صورت داشتن رزومه بهتر، شانس ورود به بازار کار پرستاری در عمان را خواهید داشت.

پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در عمان: برای کار در عمان، پزشکان و پرستاران باید از یک کارفرمای مقیم این کشور پیشنهاد شغلی دریافت کنند. یکی از عوامل مهم برای مهاجرت پرستاری به عمان، پیشنهاد شغلی است.

Data Flow: پس از حضور در آزمون پرستاری پرومتریک عمان، تمام مدارک شما باید جمع آوری شود. Data Flow فرآیند مقایسه مدارک شما برای مشاغل پرستاری در عمان است. مرکز جریان داده در عمان تمام مدارک شما را ارزیابی می کند.

چگونه پرستار در عمان استخدام می شود؟

چگونه پرستار در عمان استخدام می شود؟
چگونه پرستار در عمان استخدام می شود؟

مهاجرت پرستاری به عمان در سال های اخیر رونق گرفته است و مهمترین دلایل آن را می توان کمبود نیروی انسانی متخصص، ساخت کلینیک ها و مراکز درمانی فراوان و نبود مالیات بر درآمد دانست.

لازم به ذکر است یکی از شرایط مهاجرت به عمان برای پزشکان و پیراپزشکان اخذ ویزای کار عمان می باشد.
استخدام مشاغل پرستاری در عمان به دریافت خدمات از مراکز درمانی و بیمارستان های عمان بستگی دارد.

خوشبختانه در چند سال گذشته تعداد بیمارستان های ایرانی در عمان افزایش یافته است که می تواند شانس یافتن کارگر خارجی در عمان را افزایش دهد.

برای این منظور می توانید با مراجعه به وب سایت بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی کشور عمان و بررسی شرایط کاری آنها و انتخاب کد لباس مناسب، رزومه خود را ارسال نمایید.

شرکت در آزمون پرومتریک، ترجمه و معادل سازی مدارک تحصیلی در مراکز DataFlow و مصاحبه با کارفرمایان از جمله شرایط استخدام پرستار ایرانی در عمان است. در قسمت بعدی به بررسی مدارک مورد نیاز برای استخدام پرستار در عمان پرداختیم.

ممکن است در کنار مطالعه این مقاله، مطالعه رشته های حساس برای اپلای آمریکا نیز به افزایش اطلاعات شما کمک کند.

ارائه چه مدارکی برای مهاجرت پرستاران به عمان لازم است؟

برای اعزام پرستار به عمان باید شرایط خاصی رعایت شود و علاوه بر آن به مدارک خاصی نیاز دارید. آشنایی با این مدارک به شما کمک می کند تا با موفقیت اولین درخواست خود را به عنوان پرستار برای مهاجرت به عمان ارسال کنید و به نتایج دلخواه برسید.

در مرحله اول باید مدرک تحصیلی خود را به زبان این کشور شناسایی کرده و سپس به کلینیک ها و بیمارستان های مختلف فعال در این کشور ارسال کنید. به این ترتیب ابتدا باید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

پس از دریافت دعوتنامه لازم برای مهاجرت به این کشور می توانید مدارک دیگری را نیز تهیه کرده و سپس به سفارت عمان مراجعه کنید.

از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز در این مرحله شامل مواردی مانند گذرنامه معتبر با مدت اعتبار کافی و همچنین مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی و قراردادی که نشان دهد قصد دارید در یکی از کلینیک ها و بیمارستان ها کار کنید.

 به علاوه نامه ها و مجوزهای این کشور که سلامت جسمی و روحی شما را نشان می دهد، عکس های مطابق با استانداردهای سفارت این کشور، گواهی های تحصیلی و سوابق تحصیلی ترجمه شده به زبان این کشور و غیره می شود.

جستجوی کار در عمان برای پرستاران چگونه انجام می شود؟

جستجوی کار در عمان برای پرستاران چگونه انجام می شود؟
جستجوی کار در عمان برای پرستاران چگونه انجام می شود؟

در این بخش از مطلب مهاجرت پرستاری به عمان خوب است که با نحوه کاریابی در این کشور برای پرستاران نیز آشنا شوید. یافتن شغل در عمان برای پزشکان و پرستاران و تمامی کادر پزشکی دارای سه مرحله اصلی خواهد بود.

 اولین قدم ثبت نام در آزمون پرستاری پرومتریک در عمان و دریافت ویزای کار پرستاری در عمان برای شرکت در آزمون مربوطه می باشد.

در مرحله دوم پس از قبولی در آزمون پرومتریک باید مدارک پرستاری خود را برای آزمایش ارسال کنند و در صورت کسب مجوز از عمان برای مصاحبه حضوری ثبت نام می کنند و باید در عمان حضور داشته باشند.

 در مرحله سوم کاریابی در عمان می توانید رزومه ترجمه شده خود را به بیمارستان های دولتی و بیمارستان های ایرانیان در عمان ارسال کرده و در مصاحبه شرکت کنید.

اگر کارفرما شما را تایید کند، برای ویزای پرستاری 2 ساله خود در عمان اقدام خواهید کرد.

برای کار به عنوان پرستار در عمان محدودیت سنی وجود ندارد، اما بهتر است قبل از 45 سالگی اقدام کنید و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا عربی اجباری نیست.

اما تسلط کافی به زبان انگلیسی ضروری است و پس از آن در صورت داشتن دانش زبان عربی شانس بیشتری برای استخدام پرستار در عمان خواهید داشت.

معمولا ادارات دولتی به دنبال پول زیادی هستند. لازم به ذکر است که انگلستان علاوه بر شرایط مناسب برای پرستاران، اقامت دائم را نیز به آنان ارائه می دهد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله مهاجرت چشم پزشک به عمان را مطالعه کنید.

پرستاران در عمان چقدر درآمد کسب می کنند؟

پرستاران در عمان چقدر درآمد کسب می کنند؟
پرستاران در عمان چقدر درآمد کسب می کنند؟

عمان یکی از ثروتمندترین کشورهاست. تعداد پرستاران در عمان در سال های اخیر افزایش یافته است.

در ادامه مطلب مهاجرت پرستاری به عمان به حقوق پرستاران ایرانی در عمان می پردازیم. اگر به عنوان یک پرستار قصد مهاجرت به عمان را دارید، باید از درآمد پرستاران عمانی آگاهی کامل داشته باشید.

 مراقب باشید که هر ریال عمان با 2.59 دلار آمریکا برابری می کند. میانگین حقوق یک پرستار در عمان 450-550 ریال (پول فعلی عمان) در ماه است. البته اگر تجربه کاری قابل قبولی در زمینه کاشت مو داشته باشید می توانند تا سقف 1000 ریال (در موارد نادر بیشتر) دریافت کنند. این حقوق بسته به تجربه و سطح مهارت فرد و موقعیت پرستار متفاوت است.

شایان ذکر است که درآمد پرستاران در عمان بسته به تجربه و مهارت فرد و محل استقرار پرستار متفاوت است. البته در عمان حداقل حقوقی وجود دارد که در بالا ذکر شد و استخدام پرستار در عمان همیشه به نیاز مراکز درمانی و بیمارستان های عمان بستگی دارد.

هزینه زندگی در عمان چقدر است؟

به طور کلی هزینه زندگی در عمان در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس کمترین و معقول ترین است، زیرا در خیلی از موارد درآمد بدون مالیات می باشد.

میانگین هزینه زندگی در شهرهای مختلف عمان با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در مسقط با وجود فرصت های شغلی بیشتر، هزینه زندگی نسبت به سایر شهرهای عمان بیشتر است. هزینه ویزای کار عمان زیاد نمی باشد.

قیمت اداری صدور ویزای کار در عمان حدود 50 ریال عمان خواهد بود. هزینه کاریابی از ابتدا تا پایان پروسه ویزای کار پرستاری عمان یک ماه حقوق کارجو می باشد که به شکل اقساطی اخذ می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه ی زندگی در عمان را مطالعه کنید.

آیا خانواده پرستار می توانند با آنها به عمان مهاجرت کنند؟

آیا خانواده پرستار می توانند با آنها به عمان مهاجرت کنند؟
آیا خانواده پرستار می توانند با آنها به عمان مهاجرت کنند؟

ممکن است علاقه مند به مهاجرت پرستاری به عمان باشید تا بتوانید اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورید و زندگی شادی در عمان داشته باشید.

بسیاری از پرستارانی که قصد مهاجرت به عمان را دارند سوالات زیادی در مورد مهاجرت اعضای خانواده خود دارند و اغلب نمی توانند پاسخ مناسبی برای سوالات خود بیابند.

شما می توانید تمام اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان زیر 21 سال را با خود به این کشور بیاورید. نکته بسیار مهمی که در این زمینه باید بدانید این است که درآمد شما در این کشور باید بیش از 500 ریال باشد تا برای اعضای خانواده خود ویزا بگیرید.

 پس اگر از آن دسته افرادی هستید که به فکر گرفتن ویزا برای اعضای خانواده خود هستید، توصیه می کنیم حتما برای یافتن شغلی با درآمد بالای 500 ریال تلاش کنید.

نکته مهم دیگر این است که برای اطلاع از هزینه های زندگی در عمان باید سعی کنید به مدت یک ماه به عنوان آزمایش در این کشور زندگی کنید. در ضمن می توانید از خدمات موسسه های مهاجرتی کمک بگیرید تا اطلاعات دقیق تری در این زمینه کسب کنید.

سخن پایانی

مهاجرت پرستاری به عمان موضوع بسیار مهمی برای پرستاران است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه و بحث واقع شده است. مهاجرت پرستاران به این کشور نیازمند شرایط خاصی است که برای مهاجرت به این کشور باید رعایت شود.

داشتن دانش کافی زبان، داشتن رزومه مناسب و پرکردن فرم های موسسات کاریابی می تواند به شما در مهاجرت بهتر به این کشور کمک کند.

البته فراموش نکنید که در این راه باید نکات دیگر را رعایت کنید. در این مقاله سعی شده است اطلاعات کامل و جامعی در مورد مهاجرت به این کشور در اختیار شما پرستاران محترم قرار دهیم که مطمئنا برای پرستارانی که به این کشور مهاجرت خواهند کرد بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *