در این مقاله، به بررسی موضوع سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله همراه شما هستیم.

مقدمه

اخذ ویزای آمریکا و سفر به این کشور، مزایای متنوعی برای افراد مختلف دارد. برخی از افراد با توجه به شرایط خود ممکن است به سفر آمریکا نیاز داشته باشد.

سفر به آمریکا ممکن است با انگیزه های مختلفی صورت پذیرد.

اما نقطه ی مشترک تمامی این حالات، روند انجام امور اداری سفر به آمریکا می باشد. هر چند که روند اخذ ویزای ورود به آمریکا با توجه به شرایط افراد می تواند متفاوت باشد.

اما مصاحبه با مامور مهاجرت در سفارت آمریکا برای تمامی افرادی که قصد سفر به کشور آمریکا را دارند، اجباری می باشد.

هدف ما در این مقاله، تشریح سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا و بررسی این سوالات می باشد. هر چند که مصاحبه ی سفارت آمریکا با توجه به افراد مختلف ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد. اما معمولا موضوعاتی که در هنگام مصاحبه مطرح می شود و در قبال آن از افراد پاسخی شنیده می شود، یکسان می باشد.

در ادامه، به بررسی این سوالات پرداخته و برخی از جزئیات آن را برای شما تشریح می کنیم.

فهرست مطالب:

  1. علت مصاحبه با افراد پیش از صدور ویزای آمریکا
  2. روند مصاحبه در سفارت و سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا
  3. سوابق سفر به کشور آمریکا و هدف از سفر
  4. اطلاعاتی در مورد بستگان و آشنایان مقیم کشور آمریکا
  5. مدت زمان مد نظر برای اقامت در آمریکا
  6. همراهان فرد در هنگام سفر
  7. علت سفر در بازه ی زمانی مشخص شده
  8. جمع بندی

پیشنهاد می کنیم پست ویزای V1 کانادا نیز مطالعه نمایید.

علت مصاحبه با افراد پیش از صدور ویزای آمریکا

علت مصاحبه با افراد پیش از صدور ویزای آمریکا
علت مصاحبه با افراد پیش از صدور ویزای آمریکا

کشور آمریکا به عنوان یکی از قدرت های جهانی در زمینه های مختلف نظامی، اقتصادی، صنعتی و … شناخته می شود. آمریکا کشوری مدرن با امکانات و جامعه ای مجهز می باشد که در کل جهان مطرح است.

از سویی دیگر، کشور آمریکا به عنوان یکی از کشورهای ابر قدرت جهانی شناخته می شود. که سیاست های اتخاذ شده در این کشور بر تمامی جهان تاثیر می گذارد. تمامی این عوامل دست در دست هم می دهند و آمریکا را به مقصدی مناسب برای مسافرت و مهاجرت تبدیل می کنند.

افراد بسیاری می توانند به سبب مسافرت به کشور آمریکا، موفقیت هایی را در زمینه های مختلف به دست آورند. این امر موجب شده است تا هر ساله متقاضیان بسیاری برای سفر و یا مهاجرت به کشور آمریکا داوطلب شوند.

از آنجایی که متقاضیان سفر به آمریکا نسبتا زیاد می باشند.

دولت این کشور در زمینه ی پذیرش متقاضیان ورود به آمریکا حساسیت های خاصی را دارد تا از ورود افرادی که ممکن است امنیت، اقتصاد، فرهنگ و … آمریکا را به خطر می اندازند، جلوگیری کند.

به همین منظور شاهد این هستیم که کشور آمریکا پیش از صدور ویزای ورود به کشور برای اتباع خارجی، اقدام به جمع آوری اطلاعات در مورد این افراد می کند. جمع آوری اطلاعات توسط سفارت آمریکا در کشورهای خارجی صورت می پذیرد. این اطلاعات باید پیش از صدور ویزای آمریکا به صورت کامل جمع بندی شوند.

یکی از مراحل اصلی در این پروسه، مصاحبه با فرد متقاضی در سفارت آمریکا می باشد. در ادامه ی مقاله، با سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا آشنا خواهیم شد. خواهیم دانست که اطلاعات اخذ شده در این مصاحبه، تاثیرات بسیاری در صادر شدن ویزا برای فرد خواهد داشت.

آشنایی با این سوالات می تواند عاملی در راستای تسهیل روند صدور ویزای آمریکا باشد. پیشنهاد می کنیم پست ویزای کانادا چقدر طول میکشه نیز مطالعه نمایید.

روند مصاحبه در سفارت و سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا

روند مصاحبه در سفارت و سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا
روند مصاحبه در سفارت و سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا

جمع آوری اطلاعات افراد برای صدور اجازه ی ورود به کشور آمریکا از طریق روش های مختلفی صورت می پذیرد. برخی از این اطلاعات از طریق جمع آوری مدارک و مستندات خاصی صورت می پذیرد.

مدارک مالی، سوابق تحصیلی، رزومه ی کاری و … جزو مواردی هستند که از طریق ارائه ی مدارک می توان در مورد آن ها اطلاعاتی را به دست آورد. سفارت آمریکا نیز ارائه ی چنین مدارکی را به عنوان یکی از شروط صدور ویزای ورود به کشور خود تعیین کرده است.

اما روش دیگری نیز برای کسب اطلاعات از افراد متقاضی ورود به آمریکا وجود دارد.

در این روش، مامور سفارت آمریکا سوالات خاصی را از متقاضی اخذ ویزای آمریکا می پرسد تا اطلاعاتی را در مورد او کسب کند. این اطلاعات را می توان بر تمامی مدارک و مستندات اخذ شده مقدم دانست.

چرا که اگر مامور سفارت، صلاحیت فرد را برای ورود به آمریکا تایید نکند. هیچ یک از مدارک ارائه شده توسط فرد به سفارت آمریکا ارزشی نخواهند داشت. سوالاتی که در این مرحله از افراد پرسیده می شود، با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد.

ولی برخی از کلیات هستند که در تمامی مصاحبه های سفارت آمریکا در مورد این موضوعات، اطلاعاتی جمع آوری می شود. در ادامه قصد داریم تا با سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا که دراکثر ویزاهای ورود به آمریکا در مورد آن سوال می شود، آشنا شویم.

پیشنهاد می کنیم پست رشته های حساس برای اپلای آمریکا نیز مطالعه نمایید.

سوابق سفر به کشور آمریکا و هدف از سفر
سوابق سفر به کشور آمریکا و هدف از سفر

شاید بتوان گفت که یکی از اصلی ترین سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا مربوط به اهداف سفر کنونی به آمریکا و سفرهای قبلی می باشد.

کشور آمریکا به عنوان یکی از منظم ترین کشورهای جهان شناخته می شود. در صورتی که به هر دلیلی احتمال این باشد که فرد متقاضی ورود به آمریکا ممکن است بر هم زننده ی نظم آمریکا در زمینه های مختلف باشد. درخواست صدور ویزا برای چنین فردی رد می شود.

در هنگام مصاحبه نیز یکی از مهم ترین مسائلی که باید به خوبی تبیین شود، مقصود و هدف فرد متقاضی از سفر به آمریکا می باشد. هر چند که هدف از اخذ ویزای آمریکا در هنگام ارائه ی درخواست باید ذکر شود.

اما به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد، سوال در مورد هدف اصلی فرد از مسافرت و یا مهاجرت به کشور آمریکا به عنوان مهم ترین موضوعی است که در هنگام مصاحبه روی آن تمرکز می شود.

این نکته مسلم است که افسر صدور ویزا در سفارت آمریکا باید به خوبی قانع شود که هدف فرد متقاضی از سفر به کشور آمریکا نه تنها هیچ ضرری برای این کشور نخواهد داشت. بلکه به احتمال زیاد، منافع مختلفی نیز به همراه این سفر خواهد بود.

در صورتی که افسر سفارت به هر دلیلی نسبت به پاسخ این سوال قانع نشود. به احتمال بسیار زیاد، درخواست صدور ویزا برای فرد متقاضی ریجکت خواهد شد.

اطلاعاتی در مورد بستگان و آشنایان مقیم کشور آمریکا
اطلاعاتی در مورد بستگان و آشنایان مقیم کشور آمریکا

اگر به بررسی روش های اخذ ویزای آمریکا توجه کنیم، متوجه خواهیم شد که یکی از روش هایی که می توان به سبب آن برای مسافرت و یا مهاجرت به کشور آمریکا اقدام کرد، دیدار آشنایان و بستگان فامیلی می باشد.

در صورتی که فرد متقاضی در ابتدای تکمیل فرم اخذ ویزای آمریکا به این نکته اشاره کرده باشد. که از آشنایان و یا بستگان وی در کشور آمریکا اقامت دارند، در هنگام مصاحبه با مامور مهاجرت باید به برخی از سوالات در این زمینه پاسخ دهد.

همچنین در صورت اقامت هر یک از بستگان و آشنایان در کشور آمریکا، باید نامه ای به صورت دعوتنامه از سوی افراد مقیم در آمریکا برای فرد متقاضی اخذ ویزای آمریکا ارسال شود. این نامه از دو سو می تواند برای فرد متقاضی، مفید فایده باشد.

از یک سو وجود این دعوتنامه می تواند به عنوان عاملی در زمینه ی اخذ ویزای آمریکا باشد. از سویی دیگر در صورتی که فردی نیاز به چنین دعوتنامه ای نداشته باشد. می تواند با ارائه ی یک دعوتنامه ی رسمی از کشور آمریکا، روند اخذ ویزای خود را تا حد زیادی تسهیل گرداند.

در هر حال بهتر است بدانید که یکی از سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا، مربوط به آشنایان و بستگان مقیم در کشور آمریکا می باشد. البته سوال در مورد بستگان و آشنایان زمانی پرسیده خواهد شد. که افراد مذکور به صورت رسمی مقیم آمریکا باشند. صرف داشتن اقامت موقت را نمی توان سکونت در آمریکا دانست.

مدت زمان مد نظر برای اقامت در آمریکا
مدت زمان مد نظر برای اقامت در آمریکا

دانستن مدت زمان تقریبی اقامت فرد مورد نظر در کشور آمریکا می تواند این امکان را به سفارت آمریکا بدهد. تا به صورت تقریبی، فعالیت های فرد را در داخل کشور آمریکا آنالیز کند. البته منظور از آنالیز در این بخش، به معنی زیر نظر گرفتن فرد در طول دوران اقامت خود نیست.

بلکه آنالیز در این مرحله، تطبیق مدت زمان اقامت فرد در کشور آمریکا و هدف مشخص شده توسط وی برای سفر می باشد. این سوال نیز در هنگام ارائه ی فرم درخواست ویزای آمریکا از فرد متقاضی خواسته می شود. اما علت جویا شدن دوباره ی پاسخ این سوال، آشنایی افسر سفارت با برخی از نکات در مورد این اقامت و مقدمه چینی برای مطرح کردن برخی از سوالات دیگر است.

هر چند که در پاسخ به این سوال نمی توان به صورت دقیق در مورد مدت اقامت در آمریکا پاسخ داد. اما بهتر است فرد متقاضی اخذ ویزا بر طبق برنامه ریزی های قبلی خود، سنجشی نسبی از شرایط داشته باشد. بتواند پاسخ این سوال را به خوبی ارائه دهد.

گاهی اوقات برخی از متقاضیان ممکن است پیش از درخواست ویزا، بلیط رفت و برگشت خود را به کشور آمریکا خریده باشند. تا در هنگام جویا شدن مامور مهاجرت در سفارت آمریکا، با ارائه ی بلیط خود به عنوان مدرک، پاسخ سوال مامور سفارت را به صورت کاملا منطقی ارائه دهد.

پیشنهاد می کنیم پست بندهای ریجکتی ویزای آمریکا نیز مطالعه نمایید.

همراهان فرد در هنگام سفر
همراهان فرد در هنگام سفر

از جمله اهداف دیگر مصاحبه در سفارت آمریکا برای صدور ویزا، می توان به شناختن افراد همراه فرد متقاضی در طول سفر اشاره کرد.

پاسخ صحیح و منطقی به این سوال نیز یکی از مهم ترین بخش های پاسخ به سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا محسوب می شود. در صورتی که هر گونه اطلاعات متناقضی در پاسخ به این سوال از سوی فرد متقاضی ارائه شود. به احتمال زیاد درخواست صدور ویزا برای چنین فردی رد خواهد شد.

همانطور که قبلا هم اشاره شد، کشور آمریکا روی موارد مرتبط با امنیت ملی خود حساسیت خاصی دارد. هر گونه پاسخ غیر مرتبط و نادرست به این سوال ممکن است این گمان را در افسر صدور ویزا به وجود آورد که هدف فرد متقاضی غیر از آن است که به آن اشاره شده است.

گاهی اوقات ممکن است علاوه بر سوال در مورد همراهان فرد متقاضی، سوالات دیگری در مورد اطلاعات این همراهان و سوابق سفر به آمریکا توسط این افراد پرسیده شود. که در چنین حالتی نیز در صورت اطلاع از سوابق سفر همراهان، باید پاسخی مناسب ارائه شود. از هر گونه پاسخ دادن های احتمالی پرهیز شود.

همچنین در صورت عدم آگاهی از سوابق سفرهای همراهان، می توان به مساله ی عدم آگاهی از این مورد اذعان کرد. گاهی اوقات ممکن است در چنین حالتی، فرد متقاضی ملزم شود تا پاسخ این سوالات را از همراهان خود گرفته و به اطلاع افسر مربوطه برساند.

علت سفر در بازه ی زمانی مشخص شده
علت سفر در بازه ی زمانی مشخص شده

یکی از مواردی که در هنگام تکمیل فرم درخواست صدور ویزا از افراد متقاضی خواسته می شود. تعیین بازه ی زمانی اقامت در کشور آمریکا می باشد.

این مساله به عنوان یکی از سوالات عمومی در هنگام اخذ انواع ویزاهای سفر به آمریکا مطرح می شود. در بین سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا، شما باید به این سوال نیز پاسخ بدهید که چرا در بازه ی زمانی تعیین شده توسط خود، قصد سفر به آمریکا را دارید.

گاهی اوقات ممکن است افراد متقاضی اخذ ویزا از بیان علل اصلی سفر خود در بازه ی زمانی تعیین شده اجتناب کنند. که در چنین حالتی ممکن است مامور سفارت آمریکا به سبب اطلاع از این موضوع، درخواست صدور ویزا را برای چنین فردی مردود اعلام کند.

در برخی موارد ممکن است پس از پاسخ به این سوال، سوال دیگری از سمت افسر صدور ویزا پرسیده شود. مبنی بر این که آیا امکان دارد سفر خود را به وقت دیگری موکول کنید. در این حالت نیز باید توجه داشت که پاسخ اولیه ی فرد متقاضی، تاثیر بسیاری در ارائه ی جوابی درست به این سوال خواهد داشت.

به همین منظور توصیه می شود از هر گونه جواب ناقص و نادرست به چنین سوالاتی اجتناب گردد.

جمع بندی

کشور آمریکا ویزاهای متعددی را برای ورود افراد خارجی به داخل کشور خود تدارک دیده است. هر یک از این ویزاها، شرایط خاصی را برای ورود به آمریکا می طلبند. اما نکته ای که در مورد تمامی این ویزاها وجود دارد، مساله ی چگونگی به دست آوردن ویزا می باشد.

روند اخذ ویزا از سفارت آمریکا شاید تا یک سال نیز افراد را درگیر خود کند. علت آن نیز برخی از سختگیری های آمریکا نسبت به ورود افراد خارجی می باشد. یکی از شروط صدور انواع ویزاهای مهاجرتی و مسافرتی به آمریکا، قبولی در مصاحبه با افسر رسمی سفارت این کشور می باشد.

در این مقاله، سعی کردیم تا با سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا برای متقاضیان اخذ ویزای این کشور آشنا شویم. باید توجه داشت که موارد مذکور در این مقاله، شامل سوالات عمومی مصاحبه با افسر سفارت آمریکا می باشد. گاهی اوقات ممکن است با توجه به شرایط افراد و نوع ویزای آن ها، سوالات تخصصی نیز در بین این سوالات از جانب افسر سفارت مطرح شود.

پیشنهاد می کنیم پست اجازه ی کار در ترکیه نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *