ما در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق ویزای V1 کانادا بپردازیم و از قوانین و شرایط اخذ آن اطلاعات کافی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقدمه

سفر کردن و یا مهاجرت به کشورهای خارجیس، جز مباحث رایج در بین عموم مردم شده است. بسیاری از مردم از جمله مردم کشور ما، در تلاش هستند که بتوانند به کشورهای مختلف و مطرحی سفر کوتاه مدت نمایند و یا مهاجرت کنند.

دلایلی مانند مهاجرت تحصیلی، اشتغال، سرمایه گذاری و …، می تواند باعث این موضوع شود که یک حتی به صورت کوتاه مدت هم که شده، به کشوری دیگر سفر نماید. یکی از کشورهای بسیار مناسب برای زندگی و سفر، کشور کانادا می باشد.

کانادا به عنوان یک مقصد محبوب و پرتقاضا برای ایرانیان محسوب می شود و افراد زیادی در کشور ما هر ساله اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند.

شرایط کشور کانادا به گونه ای می باشد که هر فردی را وسوسه می کند که در صورت داشتن شرایط لازم، به این کشور سفر نماید.

برای ورود به خاک کشور کانادا، لازم است یکی از انواع ویزاهای کشور کانادا را اخذ نمود که هر کدام از آنها شرایط و قوانین خاص خود را برای اخذ آن دارد. از جمله ویزاهای پر طرفدار و رایج کشور کانادا، ویزای V1 کانادا می باشد.

 این ویزا در واقع همان ویزای توریستی کشور کانادا می باشد که بسیاری از افراد در اهداف کوتاه مدت و یا بلند مدت از آن استفاده می کنند. لازمه دریافت ویزای توریستی کانادا این است که اطلاعات کافی در خصوص شرایط و قوانین اخذ آن بدست آوریم.

پیشنهاد می کنیم از پست ویزای کانادا چقدر طول میکشه دیدن کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  1. ویزای V1 کانادا چیست؟
  2. نکاتی در خصوص ویزای V1 کانادا چیست؟
  3. ویژگی اخذ ویزای V1 کانادا چیست؟
  4. شرایط اخذ ویزای V1 کانادا چیست؟
  5. مدارک لازم برای اخذ ویزای V1 کانادا کدام است؟
  6. نحوه درخواست ویزای V1 کانادا چگونه است؟

ویزای V1 کانادا

ویزای V1 کانادا
ویزای V1 کانادا

ویزای V1 کانادا یا همان ویزای توریستی کشور کانادا می باشد که به آن ویزای بازدید کننده هم گفته می شود. این نوع ویزا از نوع ویزاهای اقامت موقت کانادا محسوب می شود که فرد متقاضی با داشتن آن می تواند به کشور کانادا سفر کند و در واقع نوعی مجوز ورود به خاک کشور کانادا می باشد.

 تمامی اتباع خارجی به جز کشورهای معاف از ویزای کانادا، لازم است برای ورود به کشور کانادا از ویزاهای مختلف این کشور استفاده کنند که ویزای V1 کانادا از جمله این ویزاها می باشد. ویزای توریستی کشور کانادا به دو دسته کلی تقسیم می شود که این دسته شامل موارد زیر است:

ویزای V1 کانادا در واقع نوعی از ویزای مولتی کانادا محسوب می شود.

در ویزای سینگل کانادا صرفا می توان یکبار وارد خاک کشور کانادا شد و بعد از گذشت مدت اعتبار ویزا، لازم است از کانادا خارج شوید و در صورت ورود مجدد، لازم است بار دیگر درخواست ویزای کانادا دهید و مجددا ویزای سینگل دریافت کنید.

 اما ویزای مولتی کانادا که به نوعی تحت شرایطی به آن ویزای V1 کانادا گفته می شود، به گونه است که افراد می توانند با داشتن این نوع ویزا، بصورت نامحدود در کشور کانادا رفت و آمد کنند و این نامحدود بودن آن تا زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا امکان پذیر است.

اعتبار ویزای توریستی کشور کانادا از نوع ویزای مولتی، به اندازه اعتبار پاسپورت ایرانیان یعنی 5 سال می باشد.

در حالی که اگر فردی تبعه کشوری باشد که اعتبار پاسپورت او مثلا 10 سال باشد، اعتبار ویزای توریستی او 10 ساله خواهد بود.

 بنابراین این نکته را باید در نظر گرفت که در زمان اخذ ویزای V1 کانادا، پاسپورت شما از اعتبار کافی برخوردار باشد و در صورت نداشتن اعتبار کافی لازم است اقدام به تمدید پاسپورت و سپس اخذ ویزای توریستی کانادا نمود.

با این اوصاف می توان گفت که ویزای مولتی کانادا جز بهترین ویزای توریستی محسوب می شود که می توان بدون محدودیت به مدت اعتبار پاسپورت، در کشور کانادا تردد داشت که البته قوانین و شرایط ویزای مولتی در نوع خود متفاوت می باشد و لازم است در این خصوص اطلاعات کافی بدست آورد.

نکاتی در خصوص ویزای V1 کانادا

نکاتی در خصوص ویزای V1 کانادا
نکاتی در خصوص ویزای V1 کانادا

ویزای V1 کانادا را می توان با توجه به اهداف مختلف سفری که در پیش داریم دریافت نمود. بسیاری از افراد تمایل دارند به خانواده و دوستان خود در کانادا سر بزنند و دیداری تازه کنند. یا بسیاری از افراد مایل هستند در سمینارها و کنفرانس علمی شرکت کنند و یا در دوره های آموزشی کمتر از 6 ماه شرکت کنند.

در چنین مواردی می توان از ویزای V1 کانادا استفاده کرد.

طبیعتا دریافت چنین ویزایی که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است، می تواند گزینه خوبی برای دریافت آن باشد. افرادی که اقدام به اخذ ویزای V1 کانادا می کنند، می توانند به مدت 6 ماه در خاک کشور کانادا حضور داشته باشند و می توانند از آن در جهت اهداف مختلفی استفاده کنند.

البته لازم به گفتن است که با این ویزا نمی توان در کشور کانادا به اشتغال پرداخت و لازمه کار در کانادا اخذ مجوز قانونی کار در کانادا و یا همان ویزای کاری این کشور است. از این نوع ویزا می توان در سمینارها و یا دوره های آموزشی کوتاه مدت کمتر از 6 ماه استفاده کرد.

 زیرا بعد از گذشت 6 ماه لازم است خاک کشور کانادا هرچند به مدت چند ساعت ترک نمود و بار دیگر به خاک این کشور بازگشت.

ویزای V1 کانادا این امکان را به افراد می دهد که با هدف توریست بودن وارد خاک کانادا شوند و به عنوان مثال به دنبال شغل مناسب برای خود باشند و در خاک کانادا اقدام به استخدام خود نمایند و سپس با تبدیل ویزای توریستی خود به ویزای کاری کانادا به اقامت کاری خود دست پیدا کنند.

بنابراین می توان گفت که ویزای V1 کانادا یا همان ویزای توریستی کانادا می تواند در صورت تبدیل به نوع دیگر ویزا مخصوصا ویزای کاری، به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد.

 البته این نوع ویزا کاربرد دیگری دارد که می توان برای افراد سرمایه گذار اشاره کرد که می توانند در خاک کشور کانادا به دنبال موقعیت سرمایه گذاری باشند و بعد از انجام امور خود، ویزای توریستی خود را به ویزای سرمایه گذاری و در نهایت، اقامت دائم خود تبدیل کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله اکسپدایت چیست نیز مطالعه نمایید.

ویژگی اخذ ویزای V1 کانادا

ویژگی اخذ ویزای V1 کانادا
ویژگی اخذ ویزای V1 کانادا

شرایط اخذ ویزای V1 کانادا

شرایط اخذ ویزای V1 کانادا
شرایط اخذ ویزای V1 کانادا

برای اینکه بتوان شانس خود را برای دریافت ویزای V1 کانادا افزایش داد، لازم است شرایط و نکاتی رعایت شود تا ویزای متقاضی دچار وضعیت ریجکتی نشود. از جمله این نکات و شرایط عبارتند از:

لازم است در زمان حضور در سفارت کانادا و انجام فرایند مصاحبه حضوری با مامور مهاجرت، هدف خود را از سفر به کشور کانادا مشخص کنید و بصورت شفاف و واضح به مامور مهاجرت توضیح دهید که هدف شما از دریافت ویزای توریستی کانادا چیست.

زیرا مشخص نمودن هدف، بخش مهمی از بررسی پرونده متقاضی خواهد بود که در پرونده و فرم های مربوط به درخواست ویزا ثبت خواهد شد و در صورت عدم شفاف بودن و واضح بودن هدف، درخواست ویزای فرد ریجکت خواهد شد

پیشنهاد می کنیم مقاله چگونه در ترکیه کار پیدا کنیم؟ نیز مطالعه نمایید.

از دیگر مسائل مهم و کلیدی در خصوص اخذ ویزای V1 کانادا این است که لازم است دلایل و مستندانی را ارائه دهید که به کشور خود یعنی کشور مبدا، وابستگی دارید.

این وابستگی می تواند اعم از وابستگی خانوادگی باشد و یا وابستگی شغلی و تحصیلی و … . چنین مدارکی می تواند اثبات کند که بعد از اتمام دوره ویزا، حتما به کشور خود باز خواهید گشت و در اگر قصد بازگشت نداشته باشید، لازم است مشکل قانونی برای کشور کانادا ایجاد نکنید.

 به عنوان مثال ارائه مدارک شغلی اعم از فیش حقوقی، لیست بیمه و … می تواند از جمله مستنداتی باشد که شما می توانید به مامور مهاجرتی خود در سفارت کانادا ارائه دهید تا متقاعد شود شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

از دیگر نکات قابل ذکر و مهم در اخذ ویزای توریستی کانادا این است که لازم است از توانایی مالی مناسبی برخوردار باشید. تا بتوانید در مدت زمان حضور در کانادا، از پس هزینه های زندگی خود بر بیایید.

اثبات توانایی مالی می تواند توسط مدارک مختلفی صورت گیرد که از جمله آن می توان به پرینت گردش حساب 6 ماه اخیر، ارائه سند زمین، ملک و … باشد و هر چقدر مدرک ارائه شده قوی تر و مستندتر باشد، شانس شما برای دریافت  V1 کانادا افزایش خواهد یافت.

اگر فرد متقاضی در گذشته سابقه سفر به کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی و … را داشته باشد، می تواند در روند اخذ ویزای V1 کانادا تاثیرات مثبتی بگذارد.

چنین موضوعاتی به سفارت کانادا این اثبات را خواهد کرد که فرد متقاضی هیچگونه خطری برای کشور کانادا ایجاد نخواهد کرد. در سابقه سفر او، هیچ گونه مشکلات قانونی و امنیتی بوجود نیامده است. در چنین حالتی می توان گفت که حتما شانس دریافت ویزای توریستی کانادا را خواهید داشت.

از طرف دیگر اگر فردی سابقه ریجکتی ویزا در زمان درخواست ویزا داشته است، لازم است در هنگام مصاحبه و فرم های ارائه شده قید کند. این موضوع تاثیر منفی بر اخذ ویزای کانادا نخواهد داشت و صرفا می تواند صداقت شما را به مامور مهاجرتی ثابت کند که می تواند تاثیر خوبی هم داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله رد شدن ویزای دانشجویی امریکا نیز مطالعه نمایید.

نحوه درخواست ویزای V1 کانادا

نحوه درخواست ویزای V1 کانادا
نحوه درخواست ویزای V1 کانادا

متقاضیانی که قصد دارند ویزای توریستی کشور کانادا را دریافت کنند. لازم است اقدام به درخواست ویزا کنند که از روش های مختلفی می توان استفاده کرد. این روش عبارتند از:

از آنجایی که سفارت کانادا در کشور ما فعالیتی ندارد. لازم است برای انجام امور اداری اخذ ویزای توریستی کانادا، به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات و … سفر کرد. با مراجعه به دفاتر وک کانادا، اقدام به انجام امور ویزای خود نمود.

همچنین اگر فردی قصد دارد به همراه خانواده خود ویزای V1  کسب کند. لازم است هر کدام از اعضای خانواده بصورت جداگانه درخواست ویزا کنند. با این حال می توان تمامی درخواست ها را بصورت همزمان انجام داد.

بعد از فرایند دریافت نوبت سفارت و درخواست ویزای توریستی کانادا، وقت سفارت مشخص خواهد شد. لازم است در موعد مقرر به دفاتر وک کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کرد. اقدامات لازم اعم از ارائه مدارک مورد نیاز، انجام امور انگشت نگاری و بیومتریک و … را انجام داد.

مراحل انگشت نگاری و بیومتریک از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا منجر به افزایش امنیت شهروندان کانادایی و حتی افراد خارجی خواهد شد. این اطلاعات در سامانه جامع اداره مهاجرت کانادا ثبت خواهد شد.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست بندهای ریجکتی ویزای آمریکا دیدن کنید.

 مدارک لازم برای اخذ ویزای V1 کانادا

 مدارک لازم برای اخذ ویزای V1 کانادا
مدارک لازم برای اخذ ویزای V1 کانادا

ارائه ترجمه رسمی مدارک فوق الزامی است که این ترجمه را می توان به دارالترجمه های رسمی واگزار کرد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از رایج ترین انواع ویزاهای کانادا یعنی ویزا V1 کانادا پرداختیم. که در واقع این ویزا همان ویزای توریستی کانادا می باشد که مزایای زیادی را در پی دارد. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ این نوع ویزا و قوانین آن پرداختیم.

از آنجایی که تقاضای مهاجرت و سفر به کشور کانادا بسیار بالاست. لازم است در خصوص فرایند سفر خود و اخذ ویزای این کشور اطلاعات کافی بدست آوریم. تا با آگاهی کامل به کانادا سفر نماییم.

در پایان توصیه می کنیم، سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا و رشته های حساس برای اپلای آمریکا را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *