به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی این موضوع که ویزای کانادا چقدر طول میکشه خواهیم پرداخت. همراهمان بماید.

مقدمه

امروزه در کشور ما، مبحث مهاجرت به کشورهای دیگر از اهمیت زیادی برخوردار است. در طی سالیان اخیر، آمار مهاجرت به کشورهای مطرح و بزرگ بسیار افزایش یافته است و هر فردی بنا به دلایلی اقدام به مهاجرت می نماید. یکی از کشورهای محبوب و بسیار مناسب برای زندگی، کشور کانادا می باشد.

کانادا جز کشورهای مهاجرپذیر به حساب می آید که سالانه هزاران نفر از سراسر دنیا از جمله مردم کشور ما، اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می کنند. برای ورود به خاک کانادا لازم است مجوز ورود به خاک این کشور را بدست اورد که این مجوز همان ویزا نام دارد.

دولت کانادا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور، ویزاهای مختلفی را ارائه می دهد که هر کدام از آنها قوانین و شرایط خاص خود را دارد. یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش خواهد آمد این است که مدت زمان صدور ویزای کانادا چقدر خواهد بود.

 به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی این موضوع که ویزای کانادا چقدر طول میکشه، خواهیم پرداخت و در خصوص انواع مختلف ویزاهای این کشور و مدت زمان صدور آن نکات مهمی را اشاره خواهیم کرد.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  1. ویزای کانادا چیست؟
  2. ویزای کانادا چقدر طول میکشه؟
  3. نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا چگونه است؟
  4. عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای کانادا چیست؟

پیشنهاد می کنیم مقاله ویزای V1 کانادا نیز مطالعه نمایید.

ویزای کانادا چیست؟

ویزای کانادا چیست؟
ویزای کانادا چیست؟

برای اینکه بتوانیم به کشوری سفر کنیم یا حتی به زندگی بپردازیم، لازم است مجوز ورود به خاک این کشور را اخذ نماییم. لازمه ورود به کشور کانادا و زندگی در این کشور برای مهاجرین، اخذ ویزای کانادا می باشد. ویزای کانادا در واقع همان مجوز ورود به این کشور می باشد که توسط سفارت کانادا به افراد اعطا می شود.

 دلایلی مانند مهاجرت تحصیلی، اشتغال به کار، سرمایه گذاری و … می تواند باعث شود که هر فردی اقدام به اخذ ویزای هر یک از موارد فوق نماید و سپس به این کشور سفر نماید.

برای اینکه بتوانیم اقدام به اخذ ویزای کانادا نماییم، لازم است اطلاعات کافی در خصوص شرایط اخذ ویزای کانادا و همچنین مدت زمان صدور آن بدست آوریم.

 اینکه چه مقدار زمانی طول خواهد شد که سفارت کانادا اقدام به اعطای ویزای کانادا نماید، دغدغه بسیاری از افراد می باشد و این موضوع می تواند به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد که مهمترین آن مربوط به نوع ویزای درخواستی خواهد بود.

ما در ادامه مقاله به بررسی این موضوع که ویزای کانادا چقدر طول میکشه خواهیم پرداخت. بنابراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ویزای کانادا چقدر طول میکشه

ویزای کانادا چقدر طول میکشه
ویزای کانادا چقدر طول میکشه

همانطور که گفته شد، لازمه ورود به خاک کشور کانادا و زندگی در این کشور، اخذ ویزای کانادا می باشد. ایرانیان زیادی در طی سالیان اخیر موفق شده اند به این کشور مهاجرت کنند و در حوزه های مختلفی به تحصیل و اشتغال و … بپردازند.

زمانی که اقدام به اخذ ویزای کانادا می کنیم، باید در ابتدا هدف از مهاجرت خود را مشخص کنیم و سپس با توجه به نوع ویزا، اقدام به جمع آوری مدارک و تحویل آن به سفارت کانادا نماییم.

بعد از تحویل مدارک و اقدامات لازم در خصوص فرایند انگشت نگاری و بیومتریک، لازم است مدت زمانی را صبر نماییم تا جواب نهایی سفارت کانادا برای ما ارسال شود و به ما اعلام خواهد شد که آیا حق دریافت ویزای کانادا را داریم یا خیر.

برای اینکه بدانیم که چه مقدار زمان طول خواهد کشید تا سفارت کانادا جواب نهایی را به ما ارائه دهد، می تواند به عوامل مختلفی از جمله نوع پرونده، نوع ویزا، مدارک تحویلی و … بستگی داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله رشته های حساس برای اپلای آمریکا نیز مطالعه نمایید.

بنابراین می توان گفت از مهمترین عوامل موثر در زمان بندی صدور ویزای کانادا، نوع ویزا می باشد که در ادامه به بررسی مدت زمان انواع ویزاهای کانادا خواهیم پرداخت:

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

یکی از ویزاهای پر طرفدار کشور کانادا، ویزای توریستی این کشور می باشد که بسیاری از افراد به منظور حضور کوتاه مدت در کشور کانادا، اقدام به اخذ آن می نمایند. برای اینکه بدانیم ویزای کانادا چقدر طول میکشه، در خصوص ویزای توریستی باید گفت که عواملی مانند شرایط پرونده و زمان بررسی آن و همچنین کشور محل سکونت می تواند متفاوت باشد.

 عموما برای ایرانیان مدت زمانی که طول خواهد کشید تا فرد به جواب نهایی برای دریافت ویزای کانادا برسد بین 2 الی 7 ماه خواهد بود که البته این مقدار زمان می تواند کمتر یا بیشتر باشد که با توجه به نوع پرونده و هدف سفر توریستی متغیر خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم مقاله سوالات مصاحبه ی سفارت آمریکا بخوانید.

ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا به دلیل دارا بودن دانشگاه معتبر و مطرح یکی از بهترین مقصد های تحصیلی برای ایرانیان محسوب می شود و هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی به کشور کانادا مهاجرت تحصیلی می کنند و اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می نمایند.

 در خصوص اینکه چه مدت زمان طول خواهد کشید که فرد به ویزای خود دست پیدا کند عموما بین 3 الی 4 ماه خواهد بود که با توجه به روند بررسی پرونده و نوع دانشگاه اپلای شده و … می تواند متفاوت باشد.

یکی از محبوب ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت کاری از طریق اخذ ویزای کاری این کشور می باشد. دولت کانادا انواع ویزاهای کاری را در اختیار متقاضیان قرار داده است که هر فردی با توجه به شرایط خود می تواند از هریک از ویزاهای کاری این کشور استفاده کند و اقدام به اخذ آن نماید.

کانادا به دلیل کمبود نیروی کار متخصص، به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا از نظر پذیرش نیروی کار متخصص خارجی می باشد.

به همین دلیل تقاضا برای کار در کانادا بسیار بالاست و برای اینکه بتوان اقدام به جستجو و پذیرش شغلی از کارفرمایان مختلف کانادایی نمود، ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا نامه پذیرش شغلی دریافت شود.

بعد از دریافت نامه پذیرش شغلی، لازم است مدارک لازم تحویل سفارت کانادا شود تا فرایند اخذ ویزای کار کانادا صورت گیرد.

در خصوص اینکه ویزای کانادا چقدر طول میکشه، در مورد ویزای کاری این کشور، با توجه به نوع پرونده و بررسی آن و همچنین نوع ویزای درخواستی، ممکن است بین 4 الی 7 ماه طول بکشد تا جواب نهایی برای فرد ارسال شود و این مقدار زمان می تواند کمتر یا بیشتر باشد که با توجه به عوامل ذکر شده می تواند دستخوش تغییراتی شود.

ویزای والدین یا همان ویزای خانواده برای افرادی که در کانادا به تحصیل یا اشتغال، پرداخته اند، صادر می شود تا خانواده و والدین فرد مهاجر بتوانند به فرزند خود سر بزنند و دیداری داشته باشند.

با توجه به شرایط پرونده متقاضی و همچنین فرد مهاجر در کانادا و مدت زمان حضوری که در این کشور داشته است. مدت زمان اینکه ویزای والدین فرد صادر شود ممکن است بین 6 الی 8 ماه به طول بیانجامد.

پیشنهاد می کنیم مقاله بندهای ریجکتی ویزای آمریکا نیز مطالعه نمایید.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا نوعی ویزا می باشد که افراد دارای تابعیت دائم کانادا می توانند برای اعضای خانواده خود اعم از همسر و فرزندان و یا والدین خود، درخواست ویزای اسپانسرشیپ نمایند.

در واقع فرد تبعه کانادایی، نقش حامی مالی را برای خانواده خود ایفا می کند و منجر به این موضوع خواهد شد که خانواده او اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

روند رسیدگی به پرونده این نوع ویزا و دریافت ویزای این کشور به مراتب بیشتر از سایر ویزاهای کانادا می باشد. با توجه به نوع پرونده و همچنین مدارک ارسال شده توسط تبعه کانادایی ممکن است بازه بین 1 الی 2 سال طول بکشد تا برای خانواده او ویزای اسپانسرشیپ صادر شود.

ویزای اکسپرس اینتری یکی از انواع ویزای کانادا می باشد که در طی سالیان اخیر، ایرانیان زیادی توانسته اند از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنند. این نوع ویزا باعث خواهد شد که ظرف مدت زمانی کوتاه به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد.

ویزای اکسپرس اینتری دارای سیستم امتیاز دهی می باشد. هر فردی از امتیاز بالاتری برخوردار باشد، شانس بیشتری را برای کسب این نوع ویزا خواهد داشت.

در خصوص اینکه ویزای کانادا چقدر طول میکشه، باید گفت که با توجه به سیستم امتیازدهی و شرایط مختلف پرونده فرد می تواند بین 9 ماه الی یکسال طول بکشد تا ویزای فرد صادر شود. هرچقدر میزان امتیاز کسب شده در این سیستم بالاتر باشد.

مدت زمان کمتری طول خواهد کشید تا فرد به ویزای اکسپرس اینتری کانادا دست پیدا کند. ملاک هایی مانند سن، تحصیلات، سابقه شغلی، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و … می تواند در امتیازدهی به افراد تاثیرگذار باشد.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا
نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

با توجه به عدم وجود سفارت کانادا در کشور ایران و عدم امکان دسترسی مستقیم به سفارت، پیگیری جواب ویزای کانادا بوسیله اینترنت و با استفاده از حساب کاربری که زمان ثبت نام جهت درخواست ویزا در سایت اداره مهاجرت کانادا برای متقاضی ایجاد شده است، امکان‌پذیر می باشد.

پس از ثبت نام و تکمیل تمامی مراحل درخواست ویزای کانادا و پرداخت هزینه مربوطه با استفاده از کردیت کارت، یک شماره تحت عنوان tracking no در اختیار متقاضی قرار داده می شود. که وی می تواند از این طریق ویزای خود را پیگیری نماید.

برای اینکه بتوانیم بعد از انجام مراحل اداری اخذ ویزای کانادا اقدام به پیگیری ویزای خود نماییم. باید نکات مهمی را مدنظر خود قرار دهیم. برای ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به کانادا می کنند، امکان پیگیری آنلاین برای جواب سفارت وجود دارد.

از آنجایی که سفارت کانادا در کشور ما، فعالیتی ندارد.

برای انجام امور اداری و انگشت نگاری ویزای کانادا، لازم است به کشورهای همسایه سفر نمود و در دفاتر وک کانادا، اقدام به انجام امور اداری اخذ ویزای کانادا کرد و منتظر جواب نهایی سفارت کانادا بود.

از آنجایی که پیگیری حضوری و مراجعه حضوری به کشورهای همسایه برای پیگیری پرونده برای ایرانیان زمان بر و هزینه بر خواهد بود. بهترین راه برای پیگیری، این است که از طریق وبسایت اداره مهاجرت کانادا، پیگیری های لازم را انجام داد.

زمانی که در سفارت کانادا، مراحل تشکیل پرونده به اتمام رسید، مسئولین بررسی پرونده، برای متقاضی اقدام به تشکیل حساب کاربری در اداره مهاجرت کانادا می نمایند.

با ارائه کد رهگیری به متقاضی، این افراد می توانند توسط همان کد به حساب کاربری خود مراجعه نمایند. از روند رسیدگی پرونده خود مطلع باشند و اینکه متوجه خواهند شد که ویزای کانادا چقدر طول میکشه.

زمانی که بررسی های پرونده به اتمام رسید و صلاحیت های لازم برای اعطای ویزای کانادا مورد بررسی قرار گرفته شد. از طریق ایمیلی که در زمان تشکیل پرونده به سفارت ارائه داده ایم، نامه ای دریافت خواهد شد. که متقاضی می تواند با مراجعه به ایمیل خود، جواب نهایی سفارت را دریافت کند.

که در صورت تایید نهایی می تواند اقدامات لازم برای نهایی شدن ویزای خود را انجام دهد. همچنین در صورت ریجکت شدن ویزا، در ایمیل ارسال شده، دلایل آن ذکر شده است. که می توان در اقدامی فوری نسبت به رفع نواقص اقدامات لازم را انجام داد.

پیشنهاد می کنیم مقاله اجازه ی کار در ترکیه نیز مطالعه نمایید.

عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای کانادا

عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای کانادا
عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای کانادا

طبیعتا برای دریافت ویزای کشور کانادا، باید مدت زمانی را صبر نمود. از زمانی که فرایند انگشت نگاری و تشکیل پرونده به اتمام برسد. با توجه به حجم پرونده های متقاضیان، بررسی های لازم صورت خواهد گرفت تا نتیجه نهایی به فرد ابلاغ شود.

عوامل زیادی می تواند در کاهش مدت زمان صدور ویزای کانادا موثر باشد.

یکی از این عوامل مهم، مربوط به تکمیل فرم درخواست ویزا می باشد. که فرد متقاضی لازم است با دقت لازم و کافی اقدام به تکمیل فرم نماید و از ارائه اطلاعات نادرست خودداری نمایید.

مسئله تکمیل فرم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. لازم است دقت لازم در این خصوص انجام شود و تاثیر زیادی در روند صدور ویزای کانادا خواهد داشت.

از طرفی دیگر مسائلی مانند مصاحبه با مامور مهاجرت از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چقدر در فرایند مصاحبه موفق تر ظاهر شویم، شانس بیشتری برای کسب ویزای کانادا خواهیم داشت. مامور مهاجرت متقاعد خواهد شد که شما صلاحیت لازم را برای ورود به کانادا دارید.

از طرفی دیگر کامل بودن مدارک شخصی، تحصیلی و شغلی از دیگر نکات در خصوص روند صدور ویزای کانادا خواهد بود. مدارک هر چقدر کامل تر و بدون نقص باشد در مدت زمان کوتاه تری ویزا صادر خواهد شد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی ویزای کانادا به عنوان یکی از محبوب ترین انواع ویزاها برای مهاجرت پرداختیم. کانادا جز کشورهای محبوب و پر طرفدار برای زندگی محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند.

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم که ویزای کانادا چقدر طول میکشه. که با توجه به نوع ویزا می تواند متفاوت باشد.

برای اینکه بتوانیم اقدام به دریافت ویزای کانادا نماییم لازم است در ابتدا اطلاعات کافی در خصوص شرایط و قوانین اخذ هر یک از ویزاهای این کشور نماییم. تا بتوانیم در زمانی کمتر و با خطایی کمتر، اقدام به اخذ ویزای کشور کانادا نماییم.

پیشنهاد می کنیم مقاله اجازه ی کار در ترکیه نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *